ÇAĞRI MERKEZİ : 0850 304 25 45

Tarım/Zirai İlaçları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
chorus 400gr
chorus 400gr
Antalya-Kumluca
85,00
Furkan TOKMAK
İlan Tarihi : 13.04.2017
Angel (carbendazim) 400 gr.
Angel (carbendazim) 400 gr.
Antalya-Kumluca
20,00
Furkan TOKMAK
İlan Tarihi : 13.04.2017
MMS PLUS (Miracle Mineral Solution)
MMS PLUS (Miracle Mineral Solution)
İstanbul-Bayrampaşa
15,00
Beton direk şapkaları
Beton direk şapkaları
Mersin(İçel)-Akdeniz
0,70
HUMZİNC
HUMZİNC
Niğde-Niğde
75,00
HUMELİT18
HUMELİT18
Niğde-Niğde
75,00

Tarım/Zirai İlaçları

Zirai mücadelede için kullanılan içeriğinde yok edici, önleyici, uzaklaştırıcı ve de azaltıcı maddeleri içeren karışım veya kimyasal maddelere zirai ilaç adı verilir.

Zirai İlaçlar Nerelerde Kullanılır?

Hastalıklı durumlarda zararlı ve yabancı otların yok olmasında tarımsal ürünlerin verimini ve kalitesini arttırmak bu doğrultuda yetiştirilmek için kullanılır.

Zirai İlaç Kullanımına Nasıl Karar Verilir?

Sorunlu olan hastalık, zararlı ve yabancı ot teşhisi ve tespiti yapılır. Bütün bu teşhisler ve tespit için teknik bir kuruluştan yardım alınır. Biyolojik yöntemler yetersiz ise tarımda zirai ilaçlama yapılır.

Zirai İlaçları Kullanılırken Uygulanması Gereken Kurallar

İlaçlar vücudumuza ağız, deri, solunum yoluyla girerek vücudumuzda etkili olacağından; İlaçlama esnasında maske ya da tülbent gibi şeyler takılmalı, eldiven çizme kesinlikle giyilmelidir. Zirai ilaçlar en uygun sıcaklıkta uygulanmalıdır. İlaçlamaya sabah erken saatlerde ve akşam geç saatler de, sakin hava durumlarında yapılmalıdır. Meyve ağaçlarına ve diğer kültür bitkilerinin çiçeklenme zamanlarında kesinlikle zirai ilaçlama yapılmamalıdır. Arıcılarla uyum içinde yapılacak olan çalışmalar her iki tarafında faydasına olacaktır. Zirai tarım ilaç fiyatları da oldukça düşük maliyetlidir. Tarım ilaçları satan dükkânlardan ya da internetten temin edebilirsiniz

İlaçları Doğru Kullanımı

Öğlenin sıcaklığında, Yağmurdan hemen önce ve rüzgârlı havalarda tarım ilacı atmayınız. İlaçları tavsiye edinilen dozda ve zamanında uygulayınız. Son ilaçlama tarihi ile hasat arasında geçmesi gereken süreye oldukça dikkat ediniz. Kullanmış olduğunuz ilaçları ambalajları açık halde bırakmayınız, dereye ve sulara atmayınız, toprak altına gömünüz.