Tarım Makinaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
15 TON RÖMÖRK
15 TON RÖMÖRK
Eskişehir-Sivrihisar
1,00
Taral 32S El Traktörü
Taral 32S El Traktörü
İzmir-Seferihisar
6.250,00
BEDAVA SULAMA
BEDAVA SULAMA
Eskişehir-Odunpazarı
5.000,00
Mustafa Diker
İlan Tarihi : 06.02.2016
ot slaj makınası
ot slaj makınası
Konya-Ereğli
4,00
Metin Guler
İlan Tarihi : 03.02.2016
dönerli pulluk
dönerli pulluk
Konya-Ereğli
35,00
Metin Guler
İlan Tarihi : 03.02.2016
Ünlü 5 li dönerli pulluk
Ünlü 5 li dönerli pulluk
Adana-Çukurova
13,00
YEM KARMA MAKİNASI
YEM KARMA MAKİNASI
Konya-Selçuklu
5.400,00
Ugur Demirayak
İlan Tarihi : 28.01.2016

Tarım Makinaları

Teknoloji ilerledikçe tarım makinelerinin önemi ortaya çıkarıldı. Bu makineler insanların el gücüyle yapması gereken şeylerin hemen hemen birçoğunu kendi başlarına yapmaya başladılar. Toprağı sürmek için ayrı bir makine, bitkileri öldürmek için ayrı bir makine insanın işini kolaylaştıracak tarım için bir sürü makine ortaya çıkarıldı. Bu makinelerde insanların günlerce uğraşarak yaptıkları toprak işini sadece dakikalar içinde halletmeye başladı.

Makinelerden Tarımda Beklenen ne?

Tarımda makinelerden beklenen şey aslında insan gücünü azaltacak elle yapılması gereken birçok işi kendi başına yapacak hale gelmeleridir. Eskiden kocaman bir tarla elle sürülürken şimdi motorlarla insanların dakikalarını bile almıyor. Makinelerden tarım da beklenen şeylerde hep tarımla uğraşan insanların işini kolaylaştırmaya yönelik hizmet beklentisi bulunmaktadır.

Makineler Tarımda Vazgeçilmez Midir?

Aslında makineler hiçbir zaman tarımda vazgeçilmez olmadılar. Çünkü insanlar tarım yapmaya binlerce yıl önce başlamıştı. O zamanlar teknolojide çok gelişmediğinden dolayı tarımda insan hayatını kolaylaştıracak makineler daha ortada yoktu. İnsanlar buna rağmen tarım yapabildiklerine göre tarımda kullanılan makineler vazgeçilmez değillerdir. Ancak makineler tarımda insan gücünü oldukça kesebildiklerinden dolayı artık şöyle bir görüş ortaya çıkarıldı. ’Makineler olmadan bu çiftçiler ne yapıyordu?’ aslında hiçbir şey yapmıyorlardı sadece bugün makinelerle yapılan 2 saatlik işe o zaman 1 hafta uğraşıyorlardı. Evet, makineler bize bir hayli kolaylık kazandırabilir ama asla tarımda vazgeçilmez değillerdir.