Susuz Tarla

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Susuz Tarla

Daha önce de belirttiğimiz gibi tarlalar sulu ve susuz olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Susuz tarlalar genelde su kanallarının üzerinden geçmediği veya içinden geçmediği kuru olan tarla cinsidir. Genelde gayrimenkul yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Üzerine apartmanların iş hanlarının yapıldığı arsa cinsidir. 10'un dışında herhangi bir kıymeti Harbiye’si yoktur. Sizlere tavsiyemiz susuz tarla almadan önce tarlanın imar durumuna iyice göz atmanızdır. Her susuz tarla imara açılmamışsa veya açılması oldukça uzak bir ihtimal ise kesinlikle almanızı tavsiye etmiyoruz.

Susuz tarla satın alırken yerleşim yerine ne kadar uzak olduğunu mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca alım yapmadan evvel iyice bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Özellikle işin erbabı haline gelmiş olan emlakçıların yardımını asla göz ardı etmeyin. Çünkü bilinçsiz bir şekilde yatırım yapılırsa ihtimaldir iki dolandırıla bilirsiniz nitekim dolandırılan birçok insan mevcuttur bundan dolayı 1000 düşünün bir yapın atasözünü kendinize rehber etmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. İşin uzmanları gayrimenkul yatırımında susuz tarlanın öneminden çok bahsetmektedir.

Örnek verecek olursak 10 yıl önce almış olduğunuz bir susuz tarla eğer ki imara girerse yatırdığınız ücretin binlerce katını kazanabilirsiniz. Örneğin bir dönümlük bir arazi de bir apartman yapıldığı takdirde apartmanın yarısını alabilirsiniz. Bundan dolayı paranızı ilerde İmara girecek olan yerlerde susuz tarla Yatırımı yapmanızı. Tavsiye ediyoruz.

Tarla yatırımı yaparken cesaretli olun korkmayın çünkü ticarette başarılı olmanın en temel yolu cesur ve akıllıca hareket etmektir. Riske girmekten asla korkmayın çünkü riske girmekten korkarsanız demek ki siz ticaret yapamazsınız yolun başında iken bu sevdadan vazgeçmeniz faydanıza olur. Yatırımı yapmadan evvel o bölgedeki reel gelişmeleri mutlaka takip edin oradaki insanlara sorun istişare yapın istişare ile yapılan işlerin neticesi mutlaka hayırdır. Bulmuş olduğunuz tarlaya veya arsaya balıklama dalmayın cesur olmak akılsızca hareket etmeyi gerektirmez. Unutmayın en büyük para kaynağı bilgidir bilgisiz bir şekilde yatırım yapmaya kalkışır iseniz sonunun hüsran olması kaçınılmazdır. Yatırım yaparken mutlaka o bölgenin öncesini ve sonrasını araştırın. Bu tavsiyelere kulak astıktan sonra artık susuz tarla kategorimizde ki ilanları inceleyip yatırım hayatına başlayabilirsiniz.