Kuru Gıda & Baharat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
UCUZ KURU NOHUT VE KURU FASULYE
3,90
serdar ata
İlan Tarihi : 12.04.2018
LEBLEBİLİK 9 mm NOHUT
LEBLEBİLİK 9 mm NOHUT
Yozgat-Sorgun
7,30
Salih akyüz
İlan Tarihi : 15.02.2018
MANYAS  FASULYESİ
MANYAS FASULYESİ
Çanakkale-Çanakkale
12,00
Ukrayna Kabuklu ve İç Ceviz
Ukrayna Kabuklu ve İç Ceviz
İstanbul-Başakşehir
11,50
organik kuru fasulye
organik kuru fasulye
Konya-Derbent
7,50
Zeki cingil
İlan Tarihi : 13.12.2017
Artvin organik pirinci
Artvin organik pirinci
İstanbul-Üsküdar
10,00
İrfan yilmaz
İlan Tarihi : 14.11.2017
SİYAH SENİRKENT ÜZÜMÜ
SİYAH SENİRKENT ÜZÜMÜ
Isparta-Senirkent
13,00
Halit Turan
İlan Tarihi : 05.11.2017
hosaflik ürünler
hosaflik ürünler
Niğde-Ulukışla
20,00
Taze Siirt fıstığı
Taze Siirt fıstığı
Siirt-Kurtalan
41,00
Hüseyin Tuna
İlan Tarihi : 28.09.2017

Kuru Gıda & Baharat

Her hangi bir tarım ürününün, işleme tabi tutulması aşamasında kimyasal madde kullanılmamış ise, bu tip ürünler organik gıda olarak isimlendirilmektedir. Ayrıca, bu tarım ürünlerinin kimyasal madde işlemine tabi tutulmamasının yanında, genetiği ile de oynanmamış olması gerekmektedir. Yapay yöntem ile elde edilen hiçbir tarım ürünü, organik gıda çeşitlerine dahil olmamaktadır.

Organik Gıda Çeşitleri
Gerek işlenişleri, gerek ise genetikleri nedeni ile organik gıda çeşitleri sınıfına dahil olan ürünler arasında, organik zeytinler, tavuk ve kırmızı et, süt ürünleri, yumurta, sebze ve meyveler, kuru bakliyatlar ve yağlar gibi ana sınıflar bulunmaktadır. Bu ana sınıfların her birine ait, kendi alt ürün grupları da, organik gıda çeşitlerine dahildir.

Diğer Organik Gıda Çeşitleri
Bilinen klasik organik gıda ürünlerinin haricinde, reçeller, marmelatlar, sirkeler, turşular, pekmezler, ballar, salçalar, çay ve kahve gibi içeceklerinde yer aldığı diğer organik gıda çeşitleri de bulunmaktadır. Bu farklı diğer organik gıda çeşitleri arasında temel amaç, kimyasal işleme tabi tutulmayan ve genetiği ile oynanmayan ürün gruplarının üretilmiş olmasıdır.

Soyulmuş bal kabağı, havuç, hünnap, pembe üzüm, reçel çeşitleri, zeytinyağı bal kabağı tatlısı sarı buğday bulguru taze ceviz, Hindistan cevizi sütü, glutensiz mısır patlağı, dut sızması, yaban mersini bitter çikolata, glutensiz soya sütü, nane, zerdeçal, zahter gibi baharat ürünleri de, diğer organik gıda çeşitlerine giren gıda grupları arasında bulunmaktadır.