Küçükbaş ve Büyükbaş Aksesuaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
500 ton satılık saman
500 ton satılık saman
Yozgat-Boğazlıyan
0,00
Ferhat
İlan Tarihi : 18.07.2018
HAYGAIN OT TEMIZLEME MAKINESI
HAYGAIN OT TEMIZLEME MAKINESI
İstanbul-Beşiktaş
2.000,00
ipek sevgur
İlan Tarihi : 25.01.2018
Çift inek sağan makine
Çift inek sağan makine
Kütahya-Kütahya
800,00
TÜRKİYEDE İLK FARE YEMEZ SİLAJ POŞETİ
90,00
E-Tarim
İlan Tarihi : 08.09.2015
KOYUN KEÇİ HAP YUTTURMA SONDASI
25,00
Daver Pehlivan
İlan Tarihi : 24.04.2015

Küçükbaş ve Büyükbaş Aksesuaları

Büyükbaş ve küçükbaş bakımı oldukça zordur. Bu nedenle birçok büyük ve küçükbaş aksesuarları üretilmiştir. Bu aksesuarların diğer amacı hayvanlara zarar vermeden bakımlarını yapmaktır. Genelde bu aksesuarlar çiftliklerde tercih edilir. Kolay ve rahat bakım yapabilmek için aksesuar temin edebilirsiniz. Genellikle büyükbaş hayvanlara aksesuar birbirlerine zarar vermemesi tercih edilmektedir. Bunun dışında sahibi belli olsun diye tercih edilebilir. Kurban bayramları zamanında bakılan ve o tarihe kadar korunan kurbanlık hayvanlar belli isimlerle veya işaretlerle belirlenirler. Bu da doğru ticaretin ve güvenli ticaretin olmasına katkı sağlar. Bunların dışında bakılan büyükbaş hayvanların daha sağlıklı gelişebilmesi için ve kolay bakıla bilmesi için birçok aksesuarda bulunmaktadır.

Küçükbaş Hayvanlarda Beslenme

Küçükbaş hayvanlar otçuldur. Ot ile beslenir. Bu yüzden de doğal gelişim ve beslenme alanları aslında meralardır. Meralar daha doyurucu ve daha sağlıklı beslenme sağlar. Son zamanlarda ticari anlamda beslenme açısından meralarda otlanma azalmıştır.

Samanlar da evde ya da fabrikalarda, çiftliklerde beslenme sağlar. Saman doyurucu ve hayvanlar için farklı besin alımına fırsat sağlar. Tane yem olan buğday, arpa, mısır gibi gıdalar da gene küçükbaş hayvanlarda besleyici olur. 

Büyükbaş Hayvanlarda Beslenme

İnek, boğa, deve, sığır, öküz büyükbaş hayvan türüdür. Büyükbaş hayvanlar otçuldurlar. Daha rahat beslenilmesi içinde birçok beslenme için aksesuarlar mevcuttur. Bu tarz aksesuarları hayvan aksesuarı satan yerlerden alabilir veya internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.