Erkunt

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Erkunt

Erkunt Traktör

Erkunt Traktör 2003 yılında kurulmuş ve traktör üretimine başlamıştır. Ankara’da traktör üretimi gerçekleştiren firma yerli Türk traktörü üretme özelliğine sahiptir. Yabancı lisansı tercih etmeyen Erkunt Traktör kendi çalışmaları neticesinde yerli traktörleri üretmektedir. Erkunt firması traktör üretimi sektöründe önemli bir yere sahiptir. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan İSO-500 listesine girmiş olan Erkunt Traktör büyük bir gelişme göstermiş ve 2014 yılına gelindiğinde sıralamada 371. sırada yer almıştır.

Erkunt Traktör kurulduğu yıldan itibaren büyük bir büyüme göstermiş ve 6 yıl sonra traktör pazarında Türkiye 3.’lüğünü elde etmiştir. Ayrıca birçok markanın bulunduğu dünyada geçerliliği olan traktör üretimi sıralamasında 85 marka arasında 56. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Tarım aletleri sektöründe önemli bir yere sahip olan traktörler Erkunt firması tarafından üretilmektedir.

Erkunt Traktörün Üretimini Gerçekleştirdiği Traktör Modelleri

Erkunt Traktör 2012 yılında Türkiye’nin ilk 110 beygir gücündeki traktörünü üretmiştir. 2015 yılında özel üretim gerçekleştiren Erkunt Traktör Haşmet 110 Special traktör modelini piyasaya sunulmuştur. Yeni traktör modelleri ile üretim yapan Erkunt Traktör sektörde önemli bir yere sahiptir.

Erkunt Traktör’ün Sektördeki Pazar Payı

Erkunt Traktör %8.4 pazar payıyla önde gelen traktör üretim firmalarından biri haliner gelmmiştir. Tarım aletleri arasında önemli bir yere sahip olan traktör üretimini gerçekleştiren firma başarısını hızla arttırmaktadır. Birçok ülkeye ihraç faaliyetleri yürüten Erkunt Traktör kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet sunmaya devam etmektedir.