Başak

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Başak

Başak Traktör

Başak traktör Sakarya’da faaliyet yürüten önemli firmaların başında gelmektedir. Sanko Holding bünyesinde faaliyetlerini yürüten Başak Traktör yılda 10.000 adet traktör üretme kapasitesine sahip bir firmadır. Başak Traktör tarafından traktörün motoru, ana parçalarının üretimi ve montaj işlemleri yürütülmektedir. Tarım aletleri arasında önemli bir yere sahip olan traktörler üreten Başak Traktör %100 yerli Türk traktörü üretme kapasitesine sahiptir. Traktör motoru, şanzıman gibi parçaları da kendi üreten Başak Traktör farklı motor ve güce sahip traktörler üreterek ihtiyaçların büyük bir kısmını karşılamaktadır.

Başak Traktör Modelleri

Kaliteli ve hızla gelişen bir firma olan Başak Traktör 2*4 ve 4*4 çekiş gücüne sahip 42 model traktör üretimi gerçekleştirmektedir. Farklı güç ve motora sahip olan bu traktörler tarla ve bahçe traktörleri olarak iki ayrı grup halinde üretilmektedir. Başak Traktör’ün tarla traktörleri arasında 2047, 2060, 2075 Klasik, 2075, 2080, BE70, BE80, BE90 modelleri; bahçe traktörleri olarak ise 2047 Bahçe modeli bulunmaktadır. Ürettiği traktörlerin ihracat faaliyetlerini de yürüten Başak Traktör kaliteden ödün vermeden traktör üretimi faaliyeti yürütmektedir.

Başak Traktörün Sektördeki Pazar Payı

Türkiye’de toplam traktör pazarı yılda 60 bin olarak belirlenmiştir. Türkiye traktör pazarında toplamda 35 marka yer almaktadır. Ancak 5 büyük Türk markası toplam pazarın %80 oranına sahiptir. Başak Traktör’ün Türk traktör pazarındaki payı ise %8 oranındadır.